Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Техніка безпеки під час опалювального сезону

 

З настанням похолодання багато людей користується печами. Через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі, люди гинуть, втрачають своє житло і майно. Найчастіше це трапляється і з людьми похилого віку, які живуть самотньо. Річ у тім, що вони не завжди спроможні перевірити стан печі та димарів на початку опалювального сезону і миттєво зреагувати на проблему. Тож доречно нагадати заходи безпеки при використанні печей.

Забороняється:

- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими і горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

-           розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не

менш як 0,7 м, відтопковихотворів - не менш як 1,25 м., проводити топлення печей дровами    довжинаякихперевищуєрозміритопника;

-           сушити та зберігати на поверхнінагріванняопалювальних печей горючіпредмети;

-           використовувати для обігрівунесправні та невідремонтованіопалювальніпечі;

-           категорично забороняєтьсязакриватипіддувалоопалювальноїпечі, коли там щегоритьвугілляабо є жар, - цеможепризвести до отруєннячадним газом; влаштовувати як димову трубу металеві та азбестові труби; виносити і викидатигарячевугілляближче як за 15 метріввідбудівель.

В опалювальний сезон не забувайтеочищуватидимарівідсажіхоча б раз на три місяці.

-           Не залишайте без наглядузатопленупіччи плиту. Не залишайтемалихдітейбілязатопленоїпечі без наглядудорослих. Палаючоговуглика, а інколи й іскридосить для того, щобскоїлося велике лихо.

-           Крім того, слід бути обережними і під час використанняелектрообігрівачів. Нехтування правилами їхвикористання є основною причиною пожеж. На жаль, у житловихбудинкахпожежівиникаютьзначночастіше, ніж у громадськихабовиробничихбудівлях. їханалізсвідчить, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разіпорушення правил пожежноїбезпеки і прихованоїнесправностіцихприладів. Крім того, пожежіможутьвиникати і віднесправноїелектропроводкиабонеправильноїексплуатаціїелектромережі. Цеможестатися, наприклад, якщо в одну розетку ввімкнутидекількапобутовихприладівводночас. Виникаєперевантаження, проводи можутьнагрітися, а ізоляція - спалахнути. Проводи миттюнагріваються до такоїтемператури, щометалічні жили плавляться, інтенсивновиділяютьіскри і велику кількість тепла. Якщо в місці короткого замикання є горючіматеріали й конструкції, вони миттєвоспалахують. Тому необхідностежити за справністюізоляціїпроводів, не допускатикріпленняїхцвяхами, якіможутьпошкодитиізоляцію.

Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:

-           нагрівальніприладиможнавстановлюватитільки на негорючіпідставки;

забороняєтьсязалишатиприлади, щовключені, без нагляду;

-           забороняєтьсявключати в одну розетку одночаснодекількаприладів;

-           необхідноспостерігати за щільністюконтактів в місцяхприєднанняпроводівприладів до вилки, клемміж собою тощо;

- забороняєтьсякористуватисясаморобниминагрівальнимиприладами.

Якщопожежіуникнути не вдалося, негайноповідомте про цеаварійно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьомувкажітьточну адресу об’єкта, місцевиникненняпожежі, наявність людей, а такожповідомтесвоєпрізвище і номер телефону, з якогонадійшлоповідомлення. По можливостіевакуюйте людей, гасітьпожежу водою, піском та іннтимипідручнимизасобами.

 

Дотримуйтесь правил пожежноїбезпеки, бережітьсвоєжиттятажиття Ваших близьких!

 

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь