вул. Центральна, 14-А

Е:  hertsaivske@legalaid.cv.ua

www.chernivtsi.legalaid.gov.ua

www.legalaid.gov.ua

Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Відділ «Герцаївське бюро правової допомоги»

Що таке режим надзвичайної ситуації?

Наявність лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом COVID-19, у тому числі і смерті від нього, спонукали до введення режиму надзвичайної ситуації у Чернівецькій області та місті Радомишль Житомирської області. Люди часто не розуміють, що означає це режим та часто плутають його з надзвичайним станом. Що це таке, роз'яснює наші юристи:

Режим надзвичайної ситуації:

▪️вводиться за рішенням Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування

▪️має тимчасовий характер

▪️підстава - виникнення надзвичайної ситуації з тяжкими наслідками

▪️поширюється на всю державу або на окремі її території

▪️має на меті недопущення розповсюдження надзвичайної ситуації та ліквідація її наслідків

Надзвичайний стан — “жорсткіший варіант”, стосовно коронавірусу COVID-19 він може бути введений лише у разі виникнення особливо тяжкої пандемії цієї інфекції на загальнодержавному рівні, що створює загрозу життю і здоров’ю значних верств населення. Також надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться тимчасово (до 60 діб) Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України.

Особливі умови життєдіяльності людей

У разі тимчасового введення режиму надзвичайної ситуації в такому ж режимі починає діяти єдина державна система цивільного захисту. Керівництво системою здійснює КМУ, а безпосереднє керівництво діяльністю – Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за поданням відповідних головних державних санітарних лікарів у межах своїх повноважень у разі виникнення чи загрози виникнення або поширення особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, можуть запроваджувати у встановленому законом порядку на відповідних територіях чи об'єктах особливі умови та режими праці, навчання, пересування і перевезення, спрямовані на запобігання та ліквідацію цих захворювань та уражень. (ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

Поліція у режимі надзвичайної ситуації: