Головне управління ДПС у Чернівецькій області
З початку року місцеві бюджети Буковини отримали майже 5,5 мільярдів гривень податкових платежів
Упродовж січня - листопада 2024 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 5 млрд 480,5 млн грн податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2023 року на 1 млрд 43,8 млн грн. Про це інформує в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька.
За її словами найбільшим сегментом у формуванні місцевих бюджетів Буковини, а це майже 62,1 відсоток, залишається податок на доходи фізичних осіб, який сплачено у сумі 3 млрд 403,3 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 642,1 млн грн.
Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю – єдиний податок у розмірі 960,0 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 221,5 млн грн. А також майнові податки, сума яких склала 795,1 млн грн в тому числі плата за землю – 554,7 млн грн, податок на нерухоме майно – 237,5 млн грн та транспортний податок 2,9 млн грн. Надходження по майнових податках перевищили минулорічні на 124,3 млн грн.
Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 119,6 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів; 34,5 млн грн рентної плати за використання природних ресурсів; 80,7 млн грн податку на прибуток; 17,0 млн грн плати за лiцензiю на право роздрібної, оптової торгівлі та зберігання підакцизних товарів тощо.
Корисна інформація для платників та електронні сервіси на офіційному порталі ДПС
у Чернівецькій області
Буковинські податківці наголошують, що офіційний портал Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області містить всю необхідну публічну інформацію для дистанційних комунікацій. Інформація розміщена за посиланням:
Офіційний портал: https://cv.tax.gov.ua/
Контакти: https://cv.tax.gov.ua/kontakti/
Приймальня громадян: https://cv.tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/pryimalnia-gromadian/
Публічна інформація: https://cv.tax.gov.ua/dlya-gromadskosti/dostup-do-publichnoi-info/
Електронні форми документів: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/elektronni-formi-dokumentiv/
Новини: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/
Електронний кабінет: https://cabinet.tax.gov.ua/
Рахунки для сплати платежів: https://cv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv
Адміністративні послуги: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/
Центри обслуговування платників: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/
Брошури та листівки: https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/412958.html
Запобігання проявам корупції: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/zapobigannya-proyavam-koruptsii-/
Сервіс «Пульс» 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів, з мобільних телефонів - за тарифами операторів мобільного зв’язку)
ДПС у Чернівецькій області у мережі Фейсбук : https://www.facebook.com/tax.chernivtsi/
Для людей з вадами зору: https://blind.tax.gov.ua/
Інформація на офіційному веб-сайті викладена українською і англійською мовами та містить інші корисні посилання.
Чи блокується ПРРО при перевищенні встановлених граничних строків проведення розрахункових операцій в режимі офлайн?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п.п. 1 розд. V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – Порядок № 317), на період відсутності зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО) та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше ніж 36 годин та не більше ніж 168 годин протягом календарного місяця, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером згідно з Порядком визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн, затвердженим відповідно до ст. 5 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Діапазон).
ПРРО не може працювати в режимі офлайн після спливу встановлених граничних строків застосування такого режиму суб’єктом господарювання (не більше ніж 36 годин підряд та 168 годин протягом календарного місяця), без наявного невикористаного Діапазону, а також за наявності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером (п.п. 2 розд. V Порядку № 317).
Абзацом третім п.п. 3 розд. V Порядку № 317 передбачено, що програмне рішення ПРРО під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль щодо дотримання граничних строків застосування режиму офлайн, інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн, та припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин підряд або 168 годин протягом календарного місяця).