Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ – ШЛЯХ В БЕЗОДНЮ БЕЗПРАВНОСТІ

Дата: 20.02.2024 10:41
Кількість переглядів: 50

НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ – ШЛЯХ В БЕЗОДНЮ БЕЗПРАВНОСТІ

Нелегальні трудові відносини виявляються в таких формах як  використання роботодавцем найманої праці без офіційного оформлення трудових договорів з працівниками; приховування від державних органів частини відпрацьованого робочого часу та заробітної плати; маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності.

Це украй негативне явище суттєво перешкоджає економічному розвитку громади, забезпеченню гідного рівня зарплати працівників, реалізації ними гарантованих державою соціальних прав, зокрема, на оплачувану щорічну відпустку, виплату декретних та лікарняних коштів, а головне - позбавляє перспективи отримувати в майбутньому гідну пенсію. Не оформлений офіційно працівник втрачає страховий стаж, який є одним з головних чинників визначення права на пенсійне забезпечення і розміру пенсійної виплати: до стажу зараховуються тільки ті періоди роботи, за які роботодавець сплатив страхові внески у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний. За мінімальної зарплати і мінімальних внесків людина, яка досягла пенсійного віку, може розраховувати хіба на мінімальний розмір пенсійної виплати, а за нестачі стажу - загалом залишитись без пенсії.

Окрім того, нелегальне використання найманої праці дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників, невиплати їм належних заробітків, незаконного звільнення та уникнення відповідальності за їхнє життя і здоров'я у разі нещасного випадку на виробництві.

Важливо остерігатись потрапити в безодню безправності й незахищеності, в яку штовхають нелегальні умови праці, натомість виходити на світло легальної зайнятості, що є основою цивілізованих трудових відносин. Легальні трудові відносини передбачають належне оформлення роботодавцем трудового договору з працівником відповідно до чинного законодавства, офіційне повідомлення державної податкової служби про факт працевлаштування, нарахування і виплату задекларованого заробітку та своєчасну й у повному обсязі сплату єдиного соціального внеску.

Лише офіційне працевлаштування забезпечує державні гарантії соціальної правової захищеності, безпечних умов праці та формування гідних пенсійних перспектив.

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь