Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Понад 1,9 мільярда гривень ЄСВ сплатили з початку року платники Чернівецької області

Дата: 09.06.2022 15:59
Кількість переглядів: 236

Понад 1,9 мільярда гривень ЄСВ сплатили з початку року платники Чернівецької області

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня - травня 2022 року роботодавці та підприємництво області сплатили 1906,46 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 349,8 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема у травні поточного року на соціальні гарантії з області направлено понад 451,9  млн грн ЄСВ.

У податковому відомстві Буковини нагадують, що у період дії воєнного стану законодавством надано можливість не сплачувати єдиний внесок. ФОПи – «єдинники» (так само, як ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Разом з тим, і розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому ЄСВ не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався (п. 9-19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Однак, платникам слід знати, у разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

Тому, кожен платник по можливості має сплачувати єдиний внесок та погашати заборгованість, щоб забезпечити собі страховий стаж для майбутньої виплати пенсій та безперебійну виплату пенсій під час воєнного стану.

 

Порядок подання звітності та строки сплати єдиного податку за ставкою 2%

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що 05.04.2021 набрав чинності Закон України № 2142 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану». 

Так, податковий (звітний) період для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 2 розділі  XX "Перехідні положення"  Податкового кодексу України, дорівнює календарному місяцю.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 9.7 пункту 9 підрозділу 2 розділі  XX "Перехідні положення" ПКУ для подання податкової декларації.

Платники єдиного податку третьої групи - фізичні особи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, - у разі визначення єдиного соціального внеску подають звітність за звітний період - грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за квартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком та зазначають відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, що зобов’язані визначити загальне мінімальне податкове зобов’язання платників єдиного податку, подають звітність за звітний період - грудень як податкову декларацію платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року, в якій розраховують зобов’язання платників єдиного податку наростаючим підсумком, загальне мінімальне податкове зобов’язання.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь