Місцеві бюджети Буковини отримали понад 24,8 мільйонів гривень податку на нерухоме майно
Місцеві бюджети Буковини отримали понад 24,8 мільйонів гривень податку на нерухоме майно
Протягом січня-квітня 2022 року буковинські платники сплатили до місцевого бюджету понад 24,8 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Юридичні особи сплатили до бюджету 20,7 млн грн, фізичні особи – 4,1 млн грн. Зокрема за квітень 2022 року до місцевого бюджету надійшло 12,5 мільйона гривень плати за нерухомість. Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
У податковій службі нагадують, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2021 році.
Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2021 рік.
Податківці наголошують, в умовах воєнного стану наша держава особливо потребує фінансової підтримки з боку свідомого бізнесу та громадян шляхом своєчасного та повного виконання ними податкових зобов’язань.
Інформацію про адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб можна переглянути за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/552213.html.
Онлайн спілкування: особливості сплати майнових податків
23 травня 2022 року під час першого дня онлайн спілкування податківці обговорили з буковинцями особливості сплати майнових податків, зокрема податок на нерухоме майно, плата за землю та транспортний податок – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.
На запитання відповідали Булавка Тетяна - заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області та Сергій Урбанчук – начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб.
Чи звільняються від сплати земельного податку багатодітні родини?
Так, оскільки нормами ПКУ визначено, що від сплати земельного податку звільняються: особи з інвалідністю першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, зазначених вище, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
Для користування пільгою необхідно до 01 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).
Отже, фізична особа – власник земельної ділянки або декількох земельних ділянок одного виду використання, яка належить до пільгових категорій, визначених п. 281.1 ст. 281 ПКУ звільняється від сплати земельного податку за умови подання нею Заяви про застосування пільги разом з документами, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення особи з інвалідністю першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення особи, на яку поширюється дія Закону № 3551, посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія)).
Всі запитання – відповіді: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/584845.html