Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Фактичні перевірки: Буковинці мають право скаржитися податківцям на завищення цін на соціально значущі товари

Дата: 11.05.2022 12:00
Кількість переглядів: 245

Фактичні перевірки: Буковинці мають право скаржитися податківцям на завищення цін на соціально значущі товари

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що відповідно до Закону України від 01 квітня 2022 року № 2173-IX, який набув чинності з 17.04.2022 року податківцям надано право здійснювати контроль (проводити фактичні перевірки) за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) .

Зокрема, фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав: отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення; отримання письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.

До продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість належать – борошно пшеничне вищого сорту; молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка(у плівці); хліб житньо - пшеничний; яйця курячі категорії С1; птиця(тушка куряча, четвертина тушки курячої); батон; олія соняшникова рафінована. Допустима максимальна націнка на ці товари не може перевищувати 10 відсотків. На сьогодні постановою КМУ від 18.03.2022р. № 311 встановлено, що торговельна націнка на товари, що мають істотну соціальну значущість не має перевищувати 10 відсотків.

Для того щоб податківці могли ініціювати фактичну перевірку щодо порушень застосування державних регульованих цін на продовольчі товари за письмовим зверненням споживача таке звернення необхідно написати правильно.   

Відповідно звернення оформляються у довільній формі з дотриманням вимог ст 5 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР).

Серед обов’язкових реквізитів звернення - прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина - заявника, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Повна адреса торгівельного закладу де придбавався товар (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо, вид товару та його ціна. Також додаються чеки РРО(ПРРО).

 Письмове звернення підписується  заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Також, письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону №393/96-ВР.

Адреса Головного управління ДПС у Чернівецькій області:
58013, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А; 

Електронна пошта cv.official.tax@ukr.net

Для усних звернень телефонуйте за номером +380502607876.

 

Роздрібний акциз додав до місцевих бюджетів буковинських громад понад 32 мільйони гривень

Уся підакцизна продукція - алкоголь, цигарки та пальне, повинна реалізовуватися лише за наявності ліцензії на такий вид діяльності, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Саме ліцензована діяльність з реалізації підакцизної продукції гарантує належну якість товару і передбачені законом надходження до бюджету.

Зокрема, за підсумками січня - квітня 2022 року суб’єкти господарювання сплатили до бюджету 4,1 мільйони гривень за придбані ліцензії на торгівлю  алкоголем, тютюном та на реалізацію пального. Крім того до місцевих бюджетів області надійшло 32,3 мільйони гривень акцизу з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Лише дотримання вимог чинного законодавства всіма платниками  гарантує стабільні надходження до бюджету та належну якість підакцизної продукції.

Серед умов, які вказують на те, що алкоголь  і тютюнові вироби відповідають стандартам якості та реалізуються з дотриманням вимог закону, - марка акцизного податку встановленого зразка на кожній одиниці продукції та ліцензія у продавця такого товару.

У податковій службі Буковини наголошують, якщо Ви володієте інформацією про реалізацію, зберігання пального та фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю пальним, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, варто повідомити про такі факти за номером (0372) 512656; 0500709472  (управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Чернівецькій області). Своє повідомлення Ви можете також надіслати поштою за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 А (конфіденційність гарантується).

 

Понад 1,4 мільярда гривень ЄСВ сплатили з початку року платники Чернівецької області

 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня - квітня 2022 року роботодавці та підприємництво області сплатили 1454,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 216 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року. Лише у квітні поточного року на соціальні гарантії з області направлено понад 388,9  млн грн ЄСВ.

У податковому відомстві Буковини нагадують, що у період дії воєнного стану законодавством надано можливість не сплачувати єдиний внесок. Однак, це є лише правом платника, а не звільненням його від нарахування внеску. Тобто ФОПи – «єдинники» (так само, як ФОП на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства) звільняються від сплати ЄСВ за себе з 1 березня 2022 року.

Відповідно до Закону про ЄСВ платники, які скористаються цією пільгою, розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Однак, платникам слід знати, у разі прийняття підприємцем рішення про несплату єдиного внеску, страховий стаж для призначення пенсії йому нараховуватися не буде.

Тому, кожен платник по можливості має сплачувати єдиний внесок та погашати заборгованість, щоб забезпечити собі страховий стаж для майбутньої виплати пенсій та безперебійну виплату пенсій під час воєнного стану.

 

 

Чи можливо переглянути закриту робочу зміну в ПРРО, яка була відкрита та закрита на іншому пристрої?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що переглянути закриту робочу зміну в програмному реєстраторі розрахункових операцій (далі – ПРРО), яка була відкрита та закрита на іншому пристрої (ПРРО), на даний час немає можливості оскільки відсутня синхронізація змін з іншими пристроями в програмних рішеннях «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі.

Водночас, інші виробники (комерційні) програмних рішень за необхідності можуть налаштувати такий режим для здійснення синхронізації між пристроями (ПРРО) суб’єкта господарювання.

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.): (0372) 54-55-76

e-mail: cv.official.tax@ukr.net (для публічних запитів);

e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь