Підприємець отримав виручку в іноземній валюті: як визначити дохід?
В податковій службі Буковини обліковується понад 61,8 тисяч платників
За інформацією заступниці Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяни Булавки на початок грудня 2021 року на обліку 61848 суб’єктів господарювання, з них 17470 юридичних осіб та 43804 фізичних осіб – підприємців. У порівнянні з 2020 роком цьогоріч кількість платників збільшилась на 879 осіб.
Тетяна Миколаївна пояснює, що ріст кількості платників у області відбувся як за рахунок збільшення кількості новозареєстрованих суб’єктів господарювання так і за рахунок зменшення тих, що припинили свою діяльність.
Якщо порівняти ці дані з 2020 роком, то протягом січня - листопада 2021 року зареєстровано 6804 нових суб’єктів господарювання, тоді як за це період торік було 5710. Одночасно у 2021 року припинили свою діяльність 5050 представників бізнесу проти 6266 - у 2020 році.
Тенденція зростання кількості підприємництва це один із показників, що сприяє зростанню ВВП, створенню робочих місць, збільшення рівня податкових відрахувань, що в свою чергу дає поштовх для підвищення рівня життя мешканців краю – і це важливо наголошує Тетяна Булавка.
У 2022 році застосування касових апаратів є обов'язковим для платників єдиного податку 2 - 4 груп
Вся інформація щодо застосування РРО розміщена на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Зокрема банер містить розділи: Нормативно-правові акти;
Повідомлення-роз’яснення для платників;
Опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу;
Актуальні запитання-відповіді;
Програмний реєстратор розрахункових операцій;
Презентаційні матеріали щодо впровадження програмних РРО;
Інфографіка: https://cv.tax.gov.ua/data/material/000/436/541886/PRRO_RRO_2022.jpg
Хочете знати все про податкову амністію – підключайтеся до онлайн конференції
21 грудня 2021 року в 10 год Головне управління ДПС у Чернівецькій області проводить онлайн-конференцію в режимі ZOOM на тему: «Одноразове спеціальне (добровільне) декларування – відповіді на актуальні запитання».
Усі бажаючі мають можливість підключитися до заходу в режимі ZOOM, за посиланням:
https://zoom.us/j/97304887146?pwd=UjRYYkkyRis0cXNUUVVQMk9pVlAwZz09
Ідентифікатор конференції: 973 0488 7146
Код доступу: u3zfsG
Модератор заходу: заступник начальника Головного правління ДПС у Чернівецькій області Булавка Тетяна Миколаївна.
Запитання та обговорення в коментарях до цієї публікації у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/tax.chernivtsi/ або за телефоном 0372 (54-55-76).
Рубрика «Офіційні документи» на вебпорталі ДПС
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/ розміщено розділ «Офіційні документи».
У розділі розміщена інформація, яка буде корисною для суб’єктів підприємництва, а саме:
- Податки і збори (накази Міністерства фінансів України, та ДПС України),
- Єдиний соціальний внесок (накази Міністерства фінансів України).
Податківці запрошують платників на ZOOM конференцію щодо застосування РРО
23 грудня 2021 року в 11 год Головне управління ДПС у Чернівецькій області проводить онлайн-семінар в режимі ZOOM на тему: «Новації щодо застосування РРО(ПРРО) у 2022 році».
Усі бажаючі мають можливість підключитися до заходу в режимі ZOOM, за посиланням:
https://zoom.us/j/97449559445?pwd=dTRqU3llWU40R3lYalVtNTB6WEp3dz09
Ідентифікатор конференції: 974 4955 9445
Код доступу: GV6AGR
Модератор заходу: заступник начальника Головного правління ДПС у Чернівецькій області Чернівчан Наталія Василівна.
Запитання та обговорення в коментарях до цієї публікації у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/tax.chernivtsi/ або за телефоном 0372 (54-55-76).
Договір купівлі-продажу майна між юридичною та фізичною особами: хто сплачує ПДФО?
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого (рухомого) майна регулюється ст.ст. 172 – 173 розд. IV Податкового кодексу України.
Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого, рухомого майна є юридична особа чи самозайнята особа, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі визначені розд. IV ПКУ функції податкового агента (п. 172.7 ст. 172 та п. 173.3 ст. 173 ПК).
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст. 167 ПКУ (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Враховуючи викладене, у разі укладання юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа, як податковий агент, зобов’язана здійснити нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.
Підприємець отримав виручку в іноземній валюті: як визначити дохід?
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах (п. 164.3 ст. 164 ПКУ).
Під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів (п. 164.4 ст. 164 ПКУ).
Отже, базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб для доходів, які отримані платником податку в іноземній валюті, є ці доходи, що перераховані у гривню за валютним курсом НБУ, який діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів.