Дата: 14.12.2021 14:26

З приходом заморозків після роботи хочеться повернутися до теплої затишної оселі, де можна розслабитись і відпочити. Нажаль, бажаючи зігрітись громадяни забувають про елементарні правила безпеки, яких слід дотримуватись використовуючи пічне опалення.

Так, з 811 пожеж які виникли на території Чернівецького району з початку 2021 року причиною 74 пожеж стали недоліки конструкції чи несправність печей та димоходів і недотримання правил безпеки під час їх використання.

Тому, з метою недопущення виникнення пожеж у домівках краян, рятувальники Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області закликають дотримуватись наступних правил:

— перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

— біля печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

— усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути заштукатурені й побілені;

— попіл та шлаки, які видаляєте з топки, слід заливати водою та виносити в спеціально відведене місце.

Під час користування пічним та газовим опаленням забороняється:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або ж доручати дітям нагляд за ними;

- користуватися печами, що мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- залишати дверцята топки відкритими;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

У випадку пожежі негайно телефонуйте за номером «101»!