Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Боржники зі сплати місцевих податків: Територіальні громади області недоотримали майже 24,3 мільйони гривень земельного податку

Дата: 30.11.2021 10:02
Кількість переглядів: 172

Боржники зі сплати місцевих податків: Територіальні громади області недоотримали майже 24,3 мільйони гривень земельного податку

Про це інформує заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

Посадовець відзначає, що на початок листопада 48586 буковинців заборгували місцевим бюджетам 24,3 млн грн земельного податку та орендної плати за землю.

Такі боржники окрім того, що мають відповідати за недотримання норм ПКУ (застосування штрафних санкцій та пені) наносять збитки місцевому бюджету, оскільки плата за користування землею є однією з джерел наповнення місцевих бюджетів

Необхідно пам’ятати - продовжує Микола Васильович, що від розуміння кожного власника землі та своєчасної сплати податків залежить фінансовий стан територіальних громад, зокрема - виплати лікарям та вчителям, благоустрій сіл та селищ, утримання бюджетних закладів.

Звичайно податківці уже розпочали проведення заходів, визначених нормами ПКУ, але разом з тим пріоритет роз’яснювальна робота і як результат добровільне погашення боргу – наголошує Микола Васильович. Але тих, хто не погасить борги очікує опис майна в податкову заставу та його реалізація, звернення до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок стягнення готівкових (безготівкових) коштів, звернення щодо стягнення на активи фізичних осіб через органи державної виконавчої служби, адміністративний арешт майна.

Також посадовець звертає увагу, що боржники зі сплати податкових платежів є в усіх територіальних громадах.

Довідка: Перелік боржників зі сплати місцевих податків станом на 01.11.2021 р. розміщено за посиланням:  https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/523210.html

 

Фізичні особи мають можливість сплатити податки та збори через Е-кабінет

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду.

Однак, для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету.

 

Суб’єкти господарювання, які зобов’язані вести облік товарних запасів

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

 

Запитання від платника щодо сплати ПДФО

Хто сплачує ПДФО у разі укладання договору купівлі-продажу нерухомого/рухомого майна з ФО?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють  платникам податків,  у разі, якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого або рухомого майна є юридична особа чи самозайнята особа, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі функції податкового агента -  п. 172.7 ст. 172 та п. 173.3 ст. 173 ПКУ.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену статтею 167 ПКУ - п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

Таким чином, при  укладанні юридичною особою з фізичною особою договору купівлі-продажу нерухомого або рухомого майна, юридична особа, як податковий агент, зобов’язана здійснити нарахування, утримання і сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб з доходів, отриманих фізичною особою від продажу (обміну) такого майна.

 

 

Кваліфіковані сертифікати відкритих ключів надаються платникам на безоплатній основі

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до положень Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі – Надавач) кваліфіковані сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі Надавача (http://acskidd.gov.ua).

Пунктом 2.2 розд. 2 Регламенту Надавача встановлено, що Надавач здійснює свою діяльність у сфері надання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі кваліфікованих сертифікатів кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису чи печатки.

Водночас, згідно з п. 5.1 розд. 5 Договору про надання ЕДП, форма якого затверджена наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДПС від 11.03.2020 № 58, ЕДП надаються на безоплатній основі.

 

Термін подання заяви за формою №1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що для  переходу платника податків із спрощеної системи оподаткування, яка не передбачає сплати податку на додану вартість, на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, у випадках, визначених главою 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь