За три квартали 2021 року бюджети Буковини отримали понад 2,9 мільярдів гривень податкових платежів
За три квартали 2021 року бюджети Буковини отримали понад 2,9 мільярдів гривень податкових платежів
Упродовж січня-вересня 2021 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 2900,8 млн гривень податків та зборів, що порівняно з аналогічним періодом минулого року більше на 535,0 млн гривень. Планові показники виконано на 108,3 відсотків, а це додатково до бюджетів територіальних громад 222,5 млн гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
«Звісно, що головним сегментом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Упродовж дев’яти місяців цього року, буковинці сплатили 1937,2 млн гривень цього платежу. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 370,3 млн гривень та 114,5 млн гривень додатково до планового показника», – деталізував Віталій Шпак.
Буковинські підприємці і аграрії сплатили 414,9 млн гривень єдиного податку, перевищивши рівень 2020 року більше на 81,2 млн гривень та 52 млн гривень понад планові показники. Зокрема, СПД-фізичні особи забезпечили 343 млн гривень, СГД-юридичні особи – 51 млн гривень мільйона, сільгоспвиробники – 20,8 млн гривень.
Від майнових податків місцеві громади отримали 369,7 млн. гривень в тому числі плата за землю – 311,1 млн. гривень та податок на нерухоме майно – 57,5 млн. гривень.
Крім того, до місцевих бюджетів надійшло 96,0 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, 25,9 млн гривень рентної плати за використання природних ресурсів, 26,7 млн гривень податку на прибуток, 12,7 млн. гривень плати за лiцензiю на право роздрібної торгівлі тощо.
Порядок внесення змін до облікових даних юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості щодо яких містяться в ЄДР
В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, стосовно юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, відомості про яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань:
інформація про призначення або зміну керівника/тимчасово виконуючого обов’язки керівника, зміну місцезнаходження тощо, оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами і доповненнями;
інформація про головного бухгалтера оновлюється на підставі заяви для юридичних осіб та відокремлених підрозділів за формою № 1-ОПП (далі – заява ф. № 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» або реєстраційної заяви платника податку на додану вартість, якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.7 ст. 183 розд. V ПКУ, та задоволена контролюючим органом.
У цьому разі платник податків звільняється від подання до контролюючого органу заяви за ф. № 1-ОПП у зв’язку із зміною відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи.
Заява за ф. № 1-ОПП та уточнені документи повинні бути надані до контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня внесення змін.
Cплачену надміру суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування можливо повернути
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області, що відповідно до абзацу першого п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає в порядку, передбаченому підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації.
У разі виявлення контролюючим органом за результатами камеральної перевірки відповідної Декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), декларант, який подав відповідну одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, зобов’язаний сплатити суму такої недоплати протягом 10 календарних днів з дня отримання відповідного повідомлення за довільною формою контролюючого органу, та подати уточнюючу відповідну Декларацію протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення (абзац четвертий п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Згідно з абзацом четвертим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ у разі подання декларантом уточнюючої Декларації якщо сума Збору, визначена в уточнюючій Декларації, є меншою за суму Збору, сплачену на підставі попередньо поданої Декларації, повернення надміру сплаченої суми Збору здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Актуальне запитання щодо внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями
Які документи має подати СГ для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі зміни даних щодо РРО (КОРО), через які здійснюється реалізація алкогольних напоїв та в який термін орган ліцензування вносить такі зміни?
В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями щодо реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО)/книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО, програмних РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, фіскальні номери програмних РРО, дату початку їх обліку в контролюючих органах, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком).
Орган ліцензування на підставі такої заяви протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання переоформлену ліцензію з урахуванням змін (у разі, якщо в результаті внесення таких змін у СГ кількість РРО (КОРО) залишається незмінною або зменшується).
У разі, якщо в результаті внесення таких змін у СГ передбачено збільшення кількості РРО (КОРО), то такий СГ додатково повинен внести плату за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в розмірі, передбаченому ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».