Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Отримане у спадок майно від членів сімї сім’ї першого або другого ступеня споріднення включати в одноразову декларацію не потрібно У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехі

Дата: 30.09.2021 13:46
Кількість переглядів: 178

 

Отримане у спадок майно від членів сімї сім’ї першого або другого ступеня споріднення включати в одноразову декларацію не потрібно

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області звертають увагу, що згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України  скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Відповідно п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється положеннями розд. IV ПКУ.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ, відповідно до п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 якої за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 ПКУ).

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації про майновий стан та доходи, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Таким чином, у разі якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

 

Податкова служба Буковини запрошує платників податків пройти звірку зі сплати податків

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, що  процедура звірки дасть можливість платникам переконатися у відсутності заборгованості перед бюджетом, а у разі її наявності  ­– запобігти подальшому накопиченню, вчасно сплативши борг.

Перевірити стан розрахунків з бюджетом громадяни можуть у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації (податкової адреси), або скориставшись електронними сервісами податкової служби: у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету.

Також звертаємо увагу, що у разі якщо фізична особа – платник податків змінив особисті реєстраційні дані, а саме: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання (податкову адресу) тощо, то такий платник зобов’язаний повідомити контролюючі органи про зміну даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання до контролюючих органів Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Форма № 5 ДР)  або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (Форма № 5 ДРП).

На сьогодні існує два шляхи внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків шляхом подання Заяви за формою № 5 ДР:

- особисто або через законного представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу;  

- засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» на офіційному вебпорталі ДПС, з використанням кваліфікованого електронного підпису (адреса: https://cabinet.tax.gov.ua)

Заява за  формою № 5 ДРП подається особисто або через законного представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання.

Зауважимо, що без оновлення своїх особистих даних фізична особа – платник податків надалі може зіштовхнутися з неузгодженістю при поданні звітності, позбавляє себе можливості вчасно отримувати нагадування від податкових органів щодо обов’язкових податків, зборів (інших платежів) або наявності податкового боргу, що призведе до подальшого нарахування штрафних санкцій.

 

 Податкова амністія : інформаційні пам'ятки та листівки на сайті податкової

Фахівці сектору інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Чернівецькій області враховуючи актуальність питань які надходять від платників податків, на постійній основі розробляють інформативні матеріали для підвищення рівня обізнаності в податковому законодавстві.

Відтак платники можуть ознайомитись з пам’ятками,  листівками та брошурами, щодо одноразового декларування, які підготовлені впродовж вересня 2021 р. та розміщені на офіційному порталі Головного управління ДПС у Чернівецькій області у розділі «Брошури та листівки»:

Базу знань ДПС доповнено новою тематикою «Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування»

Випадки подання уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації

За розголошення відомостей, які містяться у поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації передбачена відповідальність

База для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування

Інформація яка відображається в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації

Активи фізичної особи, які можуть бути об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування

Деякі питання щодо подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації

У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування декларація вважається неподаною

 

До уваги платників! Уникайте помилок при використанні єдиного рахунку!

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують платникам податків, що наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2020р. №847 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України  від 24 липня  2015р. №666», який набув чинності 26.02.2021р., були внесені зміни до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.

Нагадуємо, що інформацію про рух коштів на єдиному рахунку для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є можливість переглянути в режимі «Єдина картка платника» пункту меню «Єдиний рахунок» Електронного кабінету.

З метою підвищення поінформованості й уникнення помилок у заповненні платниками реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати податків, зборів, єдиного внеску та розрахункових документів у тому числі із використанням єдиного рахунку, фахівцями податкового відомства підготовлено пам’ятку: «Заповнення реквізитів «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та брошуру: «Заповнення реквізитів  «Призначення платежу»  розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів, платежів,  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з використанням єдиного рахунку» 

Всі листівки та брошури, які готуються фахівцями Головного управління ДПС у Чернівецькій області, розміщені в розділі «Брошури та листівки» за посиланням:  https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri

 

 

Щиро дякуємо за співпрацю!

Головне управління ДПС у Чернівецькій області

Відповідальна за контакти зі ЗМІ та громадськістю:

завідувач сектору комунікацій 

Коцим’юк Марія Михайлівна (т./ф.):

(0372) 54-55-76e-mail: cv.official@tax.gov.ua (для публічних запитів);

e-mail: bukdpa@ukr.net (для листування зі ЗМІ)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь