Бюджетоформуючі податки: громади Буковини отримали для розвитку понад 2,5 мільярди гривень За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області, упродовж січня-серпня 2021 до місцевих бюджетів краю надійшло понад 2579,0 мільйонів гривень по
Бюджетоформуючі податки: громади Буковини отримали для розвитку понад 2,5 мільярди гривень
За інформацією Головного управління ДПС у Чернівецькій області, упродовж січня-серпня 2021 до місцевих бюджетів краю надійшло понад 2579,0 мільйонів гривень податкових платежів – повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.
Загальна сума отриманих територіальними громадами податків та зборів перевищує результати аналогічного періоду минулого року на 23,4 відсотки, що в абсолютній сумі становить майже 490 мільйонів гривень.
Топовими податковими платежами, які формують доходи громад Чернівецької області стали податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок. Так, за 8 місяців місцеві бюджети отримали понад 1706,0 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб та понад 384 мільйони єдиного податку, що відповідно перевищує платежі минулого року на 339,5 та 75,9 мільйонів гривень.
Також бюджетоформуючими сегментами фінансової самодостатності територіальних громад регіону є надходження від майнових податків – 329,5 мільйони гривень (плата за землю – 276,5 мільйонів гривень, податок на нерухоме майно, відмінне від землі – 52 мільйони гривень).
Крім того місцеві бюджети від бізнесу області отримали акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів - 80 мільйонів гривень; за користування лісом, надрами й водою – 25,5 мільйонів гривень, податку на прибуток – 26,6 мільйонів гривень, від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, роздрібної та оптової торгівлі пальним, та на право його зберігання за цей же період склали 11 мільйонів гривень.
Важливо, що у період карантину переважна більшість органів місцевого самоврядування зайняла активну позицію щодо забезпечення бюджетів коштами які у підсумку спрямовуються на соціальні потреби та розвиток інфраструктури, - резюмував Віталій Шпак.
ПДФО запитання: Чи оподатковується ПДФО та військовим збором сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного страхування
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації у зв’язку з коронавірусною хворобою (COVID-19), яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику відповідно до ст. 47 прим. 1 Закону України «Про зайнятість населення», з 02 квітня 2020 року звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Водночас, сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення зазначених заходів, яка нарахована до 02 квітня 2020 року, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
До якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС може звернутись платник податків для отримання ЕДП?
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, платник податків може звернутись до будь-якого відокремленого пункту реєстрації користувачів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) для отримання електронних довірчих послуг.
При цьому ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності.
З інформацією щодо режиму роботи, розміщення пунктів обслуговування (відокремлених пунктів реєстрації) користувачів КН ЕДП ІДД ДПС можна ознайомитись на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) за посиланням Головна/«Контакти»/«Пункти обслуговування» або Головна/«Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»/«Пункти обслуговування».
Звертаємо увагу, що з метою забезпечення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу COVID-19 на території України, КН ЕДП ІДД ДПС здійснює надання електронних довірчих послуг лише за попереднім записом до відповідного відокремленого пункту реєстрації.
На Буковині платники можуть звертатись до підрозділу Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов., каб. 110.
ПРРО запитання: Яким чином здійснюється скасування реєстрації ПРРО?
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій, або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J1316701) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа» шляхом виключення його з реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.
В окремих випадках реєстрація ПРРО скасовується автоматично фіскальним сервером.
Податкова амністія: щоб задекларувати готівкові кошти необхідно розмістити їх на рахунку
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що відповідно до п. п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі.
Разом з тим, п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.