Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Нульове декларування: «Гарячі» запитання та найсвіжіші відповіді на них розміщені на сайті податкової у тематичному банері

Дата: 01.09.2021 15:27
Кількість переглядів: 158

Нульове декларування: «Гарячі» запитання та найсвіжіші відповіді на них розміщені на сайті податкової у тематичному банері

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 вересня 2021 року громадяни України мають можливість подавати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори.

У добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Щодо задекларованих активів, з яких громадянин сплатить збір, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

За словами податківців саме тема подання одноразової добровільної декларації була серед новацій, які потребують додаткового роз’яснення і з цією метою зорганізовано ряд публічних заходів, серед яких відповіді на запитання платників під час проведення «гарячих ліній».

У серпні цього року територіальними ДПІ проведено 15  гарячих ліній. Під час проведення цих заходів відповіді на свої запитання отримали 129 буковинців.

Щоб ефективно отримувати інформацію про правила податкової амністії податківці запрошують громадян активно брати участь у всіх заходах серед яких зустрічі з платниками, «гарячі лінії», інтернет конференції, Дні відкритого спілкування, онлайн проект «Запитай у податківця».

Всю необхідну інформацію можна знайти на офіційному порталі Головне управління ДПС у Чернівецькій https://cv.tax.gov.ua/

Також податківці звертають увагу що інформація  щодо одноразового спеціального декларування оприлюднена в тематичному банері «Одноразове добровільне декларування» розмішений за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya презентацію щодо одноразового декларування можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi

 

РРО запитання: Чи необхідно СГ здійснювати програмування штрихового коду товару (крім підакцизних товарів) у фіскальному касовому чеку?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, норми законодавства, що передбачають програмування штрихового коду товару у фіскальному касовому чеку, носять рекомендаційний характер для товарів, які не є підакцизними.

Тобто суб’єкт господарювання за бажанням може запрограмувати до фіскальної пам’яті реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмного РРО разом з обов’язковими реквізитами розрахункового документу, передбаченими вимогами Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, штриховий код товару.

 

Здійснення діяльності не за місцем податкової адреси - платники ЄП І-ІІ груп сплачують максимальну ставку

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз'яснює, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата), третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки) відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України.

Пунктом 293.2 ст. 293 ПКУ визначено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку – не більше 10 %. розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку – не більше 20 %. розміру мінімальної заробітної плати.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 ПКУ).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПКУ).

Фізична особа – підприємець подає, до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяви, звітність, отримує довідки, сплачує податки, тобто, податкова адреса безпосередньо пов’язана з діяльністю підприємця. При цьому господарську діяльність така особа може здійснювати на свій вибір за межами сільської, селищної, місцевої ради, в якій розташована її податкова адреса.

Тобто, фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку першої або другої груп, у разі здійснення діяльності на території однієї сільської, селищної або міської ради (не за місцем податкової адреси) застосовується максимальна ставка єдиного податку на календарний місяць:

10 відс. розміру прожиткового мінімуму – платником єдиного податку першої групи;

20 відс. розміру мінімальної заробітної плати – платником єдиного податку другої групи.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь