Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Зміни законодавства: РРО мають бути доопрацьовані для відображення відповідних реквізитів у касових чеках

Дата: 10.08.2021 14:00
Кількість переглядів: 355

 

 

Зміни законодавства: РРО мають бути доопрацьовані для відображення відповідних реквізитів у касових чеках

Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» та від 18.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій.

Отже, до 1 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу № 306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, обов’язково мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО.

РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках: найменування суб’єкта господарювання;  заокруглення суми до сплати;  зазначення валюти операції;  найменування платіжної системи.

Окремо слід відзначити, що до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

 

Відбулася робоча зустріч очільника податкової служби області та голови ради ТВ АППУ

Днями очільник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак та голова Територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Чернівецькій області Ігор Мисевич  провели робочу зустріч.

Під час зустрічі розглянули  підсумки надходжень податків до бюджетів усіх рівнів за 7 місяців та визначили спільні заходи щодо підвищення культури сплати податків.  На думку учасників заходу сьогодні це спільне завдання податківців та громадських організацій.

Зокрема серед таких заходів, за словами Ігора Мисевича, проведення  щорічного Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків» - основне завдання якого посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни, підвищення загальної культури сплати податків, утвердження серед людей духу підприємливості. За його словами зараз завершується підготовка до нагородження таких платників.

Віталій Шпак поінформував про ряд важливих заходів які заплановані провести з громадськістю у серпні- вересні цього року, та запропонував для  ефективної співпраці активніше долучати до лав АППУ молодих бізнесменів.

Також під час зустрічі сторони визначили шляхи покращення взаємодії та обговорили проблемні питання, зокрема нелегальну зайнятість, виплату зарплати в конвертах у всіх сферах бізнесу, що негативно впливає на надходження податків.

Під час зустрічі Ігоря Мисевича ознайомлено з презентаційними матеріалами щодо одноразового декларування у відповідності до норм  Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

 

СМКОР: податківці провели онлайн семінар для платників ПДВ

6 серпня 2021 року в Головному управління ДПС у Чернівецькій області  провело онлайн-семінар в режимі ZOOM на тему: «Електронне адміністрування ПДВ: критерії блокування реєстрації податкових накладних - як подати документи та на що звернути увагу».

Модератором заходу був заступник начальника Головного правління ДПС у Чернівецькій області Загарюк Микола Васильович.

У ході заходу посадовець розповів за якими критеріями найчастіше у СМКОР блокуються ПН у платників ПДВ області, та чи дійсно це ризики чи у більшості випадків помилки адміністрування.

За словами Миколи Васильовича ситуації з блокування ПН у кожного платника різні, оскільки СМКОР здійснюється на підставі аналізу даних звітних показників платника ПДВ, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником ПДВ за формою згідно з додатком до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Серед важливих ризиків - брак достатніх трудових ресурсів, відсутність через неподання форми 20 -ОПП чи невнесення до неї змін наявних основних засобів необхідних для виготовлення продукції, чи її перевезення та розміщення. Це може бути - наявність у ПН кодів УКТ ЗЕД, що підпадають під критерії оцінки ризиків СМКОР. Також можуть заблокувати ПН, якщо сам платник не є ризиковим, але ризиковою є операція.  

Окремо хочу звернути увагу на складання Таблиці даних платника ПДВ. Це передусім стосується платників, які здійснюють певні види діяльності під час яких створюється новий продукт (будівництво, виробництво, комплектація, сільське господарство, та інші послуги) і відповідно в яких не співпадають вхідні й вихідні коди УКТЗЕД. У більшості випадків такі платники, незважаючи на прозорість і законність своєї діяльності, одразу ж потрапляють у зону ризику блокування. Їм щоб запобігати блокуванню податкових накладних необхідно вчасно подавати Таблицю даних платника ПДВ, яка роз’яснює такі «перетворення» одного УКТЗЕД на інший.

Микола Васильович відзначив, що на сьогодні вдалося побудувати ефективну систему блокування податкових накладних, яка зупиняє документи лише ризикових платників податків. В області немає масового звернення платників про неправомірне блокування податкових накладних.

В учасників заходу активно дискутували та задавали запитання.

У проведенні онлайн семінару також взяв участь Дмитро Матейчук -  заступник начальника управління, начальник відділу аналітики податкових ризиків.

 

Оподаткування ПДФО доходу від продажу рухомого майна

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% (п. 173.1 ст. 173 ПКУ).

Винятком є дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, - такий дохід не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

Оскільки Цивільний кодекс України не встановлює такого суб’єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець, то дохід, отриманий ФОП від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 ПКУ.

 

Актуальні відповіді від податківців : Які фінансової операції підлягають фінансовому моніторингу та в якому розмірі?

Відповідно до п.п. 67 п. 1 ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі – Закон № 361) фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, – порогові фінансові операції, підозрілі фінансові операції (діяльність).

При цьому, фінансові операції є пороговими, якщо сума, на яку здійснюється кожна із них, дорівнює чи перевищує 400 тис. грн. (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.) або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну за офіційним курсом гривні до іноземних валют і банківських металів 400 тис. грн. на момент проведення фінансової операції (для суб’єктів господарювання, які проводять лотереї та/або азартні ігри, – 55 тис. грн.), за наявності однієї або більше таких ознак:

зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі (юрисдикції), що не виконує чи неналежним чином виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однією із сторін – учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (юрисдикції);

фінансові операції політично значущих осіб, членів їх сім’ї та/або осіб, пов’язаних з політично значущими особами;

фінансові операції із переказу коштів за кордон (в тому числі до держав, віднесених Кабінетом Міністрів України до офшорних зон);

фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів) (п. 1 ст. 20 розд. ІІІ Закону № 361).

Фінансові операції або спроба їх проведення незалежно від суми, на яку вони проводяться, вважаються підозрілими, якщо суб’єкт первинного фінансового моніторингу має підозру або має достатні підстави для підозри, що вони є результатом злочинної діяльності або пов’язані чи стосуються фінансування тероризму або фінансування розповсюдження зброї масового знищення (п. 1 ст. 21 розд. ІІІ Закону № 361).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь