Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Буковинському бізнесу упродовж першого півріччя відшкодовано з бюджету майже 139 мільйонів ПДВ

Дата: 12.07.2021 14:47
Кількість переглядів: 111

 

 

Буковинському бізнесу упродовж першого півріччя відшкодовано з бюджету майже 139 мільйонів ПДВ

За інформацією начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталія Шпака  впродовж січня - червня 2021 року  заяви на отримання бюджетного відшкодування подали 100 платників на суму 152,5 млн грн.

За цей період відшкодовано платникам з бюджету податку на додану вартість 138,9 млн грн.  це на 44,6 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

Серед платників, які заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами на рахунки: підприємства - експортери - 71 платник, на суму 113,0 млн грн. Суб'єкти господарювання, які здійснюють міжнародні перевезення, таких 17, заявили до відшкодування 18,1 млн грн.

Також заявили до відшкодування підприємства, засновані організаціями інвалідів, таких заявників в області 5 на 1,5 млн грн  відповідно.

Підприємства які працюють на внутрішньому ринку України заявили до відшкодування 19,8 млн грн.

Разом з тим сума упередженого відшкодування ПДВ у 15 суб’єктів господарювання склала  3,2 млн грн.

Доцільно зауважити, що в області надходження ПДВ один із топ – податків серед усіх надходжень до державного бюджету – 40 відсотків. Загалом впродовж першого півріччя  2021 року сплачено 485,7 млн грн податку на додану вартість, що на 71,5 млн грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

 

З 1 липня 2021 року Держпраці у взаємодії з ДПС розпочало інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, дані інспекційні відвідування представників Держпраці та ДПС націлені на роботодавців, які із достатньо високою вірогідністю використовують незадекларованих працівників. та продовжують ухилятись від оформлення трудових відносин із найманими особами.

Відтак у відомстві роз’яснюють, що інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик за наступними критеріями:

невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;

наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході контролюючих заходів органами ДПС;

невідповідність кількості об'єктів за формою № 20-ОПП та кількості найманих працівників;

наявність випадків невідповідності кількості одночасно працюючих РРО та кількості працівників роботодавця із зазначенням розташування РРО;

частка працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, перевищує частку працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами);

відсутність найманих працівників у платників об'єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів.

 

Запитання від платника: Чи застосовуються штрафи, у разі якщо суб’єкти господарювання не зберігають первинні документи?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ:

- тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. (раніше - 510 грн.);

- ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 грн. (раніше - 1020 грн.).

Нагадаємо, що платники податків мають забезпечити зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи. Для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 та 392 ПКУ – термін зберігання становить 2555 днів.

У разі неподання податкової звітності термін зберігання зазначених документів ? не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів ? не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії) (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).

 

Фізособа-«єдинник» не подавав звіти з ЄСВ за минулі роки: як відзвітувати у 2021 році?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що починаючи з 01.01.2021 р. звітність про нарахування ЄСВ подається за формою, у складі звітності з ПДФО (єдиного податку), яка встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами соцстраху.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп подають у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752, – Наказ № 752) (далі – Декларація), додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – Додаток 1), який є її невід’ємною частиною.

Декларація за оновленою формою, подається починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року (п. 2 Наказу № 752).

Згідно з п. 48.1 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.

Тобто, починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року, у разі необхідності подання звітності по ЄСВ за періоди до 2021 року, яка не була подана, така звітність подається згідно з Додатком 1 у складі Декларації за формою, чинною на момент подання.

Враховуючи викладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої – третьої групи не подавала за минулі періоди до 01.01.2021 року додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, то така особа зобов’язана подати Додаток 1 у складі Декларації з типом форми «Звітна».

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь