10 порад для батьків як навчатись разом з дітьми
Для виховання дитини потрібно більш проникливе мислення, більш глибока мудрість, ніж для управління державою. (Вільям Еллері Ченнінг)
Інтернет спільнота рясніє від різноманітних дописів про дистанційне навчання, серед яких багато різноманітних порад для всіх учасників освітнього процесу. Нашу увагу привернула стаття шкільних психологів урядового округу Мюнстер (Німеччина). Спеціалісти радять батькам підтримувати своїх дітей, але в жодному разі не намагатися замінити їм учителів.
10 порад для батьків як навчатись разом з дітьми:
Ви - не викладачі!
Ви не можете і не мусите заміняти школу та вчителів, та можете супроводжувати ваших дітей відповідно до ваших можливостей.
Плануйте день
Важливим є те, щоб ваш день був спланованим, мав певну структуру, і режим був досить схожим щодня. Дотримуйтесь визначених годин для сну та прокидання, а також для пауз між навчанням, прийомами їжі та спортом. Всі люди, а діти особливо, мають неабияку користь від чіткого розпорядку дня.
Змістовне та структуроване навчання
Так само, як і в шкільні будні, дитина повинна щоденно певний проміжок часу вчитися. Обговоріть «розклад уроків» з вашою дитиною. Тут дуже змістовним є працювати часто, але короткими проміжками, оскільки здатність дітей бути уважними та сконцентрованими є обмеженою. Обговоріть разом скільки вправ вона хотіла б або повинна була б виконати впродовж дня.
Засвоєння та поглиблення знань
Допоможіть вашій дитині засвоїти матеріал, повторіть його. Заплануйте більше часу для повторень, аніж для вивчення нового.
Вивчення нових іноземних слів
Нові слова краще всього спершу читати в голос, а потім багаторазово контролювати себе письмово, допоки слово не закріпиться в пам’яті. Після 8-10 нових слів бажано зробити невеличку перерву, а в загальному вчити не більше, ніж 30-40 слів на день. Рекомендовано слова, які особливо важко запам’ятати, записувати на окремих картках, а потім регулярно їх повторювати.
Вирішення конфліктів
Іноді батьки просто не в змозі заохочувати своїх дітей. Можливо, вони не розуміють суть проблеми і часто приписують дітям лінь, а самі дратуються. У таких випадках ми рекомендуємо менше брати на себе роль школи і вкладати більше сил в стосунки. В інтернеті можна знайти багато гарно опрацьованих тем. Тому ви не мусите пояснювати дітям все самі, залиште цю роботу певній мірі інтернету.
Використовуйте медіа на освітню тематику
Багато телевізійних компаній змінили свої програми і щоранку транслюють цікаві передачі на шкільну тематику. Використовуйте цю можливість для певної розрядки під час навчання.
У разі сумніву – звертайтесь до вчителів
Узгоджуйте сумнівні випадки з педагогами, пишіть ваші запитання на електронну пошту або ж дзвоніть. Допомагайте дітям формулювати свої запитання.
Конфлікти як позитивний шанс
Звичайно в такий час будуть виникати непорозуміння, конфлікти і сварки. Це природньо, нормально і є частиною життя. Та ці непорозуміння несуть і свою користь: гарно закінчена сварка і той час, коли ви спокійно шукаєте причину конфлікту і разом опрацьовуєте можливі його вирішення, є дієвими одразу на декількох рівнях: це зміцнює стосунки, підвищує соціальну компетентність, а цим самим і самосвідомість. Використовуйте цей час!
Джерело:Управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області