Тиждень права в Луковецькому НВК.

Дата: 18.12.2019 21:38

В рамках проведення тижня  були проведені заходи,  спрямовані на забезпечення захисту прав дитини  дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій.

Для  учнів 1-9 класів було проведено конкурс малюнків на тему:  « Що ми знаємо про свої права ». Була оформлена  книжкова виставка «Людина і Закон».  Учні ознайомились  з  правовою літературою.

Фото без описуФото без опису

Для учнів  7 – 9 класів була  проведена вікторина за круглим столом «Вчимося жити в правовій державі».  Під час спілкування діти  обговорили  основні статті конвенції про права дитини, а також повідомили чим їх можна доповнити. Вчитель правознавства Цопа П.М. наголосив, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим та державі.

Фото без описуФото без опису

Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику: Виховні години:«Єдність прав і обов’язків»(3кл.10.12).; «Права та обов’язки кожного з нас»(11.12 соціальний педагог); «Захист прав людей у нашій державі»(5клас 12.12).Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів. Під час годин спілкування учні знайшли відповіді на питання, які їх хвилювали.

У 5-9 класів Цопа П.М, провів  лекцію  «Конвенція ООН про права дитини», ознайомив учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження. Учні  усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

Фото без описуФото без опису       Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати  творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.