Семінар - практикум вчителів румунської мови та літератури на базі Маморницького Вама НВК.

Дата: 06.12.2019 21:01

Intrunirea metodic? a profesorilor de limba rom?n? in CIE Mamorni?a Vama. Am asistat la o lec?ie de literatura rom?n? in clasa a 7 a cu tema Nicolae Labi?, Scrisoare mamei. De Anul Nou. (prof. Valentina H. Alexandru). O frumoas? m?sur? extra?colar? cu genericul:" Pe al nostru m?ndru plai vine Sf?ntul Nicolae..." au prezentat elevii ?colii. Sincere mul?umiri aducem celor care au organizat acest seminar. V? doresc la to?i ca Sf.Nicolae s? v? ocroteasc?!