Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Керівництво Герцаївського РС та 13 ДПРЧ УДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців краю з проханням дотримуватися основних правил пожежної безпеки і тим самим уберегти себе та своїх рідних від негативних наслідків від пожеж у осін

Дата: 27.09.2019 11:46
Кількість переглядів: 4416

         Станом на 27 вересня 2019 року на території Герцаївського району виникло 49 пожеж проти 31 за аналогічний період 2018 року, та 16 пожеж не підтвердилися.

З  49 пожеж, 30 виникло на відкритій території внаслідок необережного поводження з вогнем (спалювання сухої трави та сміття), прямі збитки від яких складають 325 тис.грн, та  побічні збитки  2 млн. 640 тис.грн..

           Дані наслідки трапляються із-за нашої з Вами байдужості та недотримання елементарних правил пожежної безпеки.

          На території нашого краю, також знаходяться  люди які незважаючи на негативні наслідки дій полум’я продовжують порушувати правила пожежної безпеки спалюючи сміття, суху рослинність та дерев’яні гілки на небезпечній відстані до будівель та на  територіях  населених   пунктів.

 

Дані проступки містять адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме:

  • Відповідальність за порушення зазначених норм чинного законодавства визначена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме “випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на винних осіб: на громадян від 10(170 грн.) до 20 (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб від 50(850грн.) до 70(1190грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20(340грн.) до 40(680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70(1190 грн.) до 100 (1700грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, , сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
  • Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років» .

Керівництво Герцаївського РС та 13 ДПРЧ  УДСНС України у Чернівецькій області звертається до мешканців краю з проханням дотримуватися основних правил пожежної безпеки і тим самим уберегти себе та своїх рідних від негативних наслідків від пожеж у осінній період.

- не нехтуйте  правилами пожежної безпеки в побуті;

- не спалюйте суху траву в лісовій смузі та на відстані меншій ніж 50 метрів від лісу;

- не спалюйте рештки із садибних ділянок та суху траву в вітряну погоду;

- не спалюйте сміття, у тому числі на сміттєзвалищах.

- не дозволяйте дітям стежити за вогнищем, спалювати рослинні рештки із садибних ділянок, спалювати трави на полях та  пасовищах;

З метою попередження пожеж виконуйте основні вимоги догляду за власними земельними ділянками котрі межують із лісовими насадженнями:

- обкошуйте пасовища та садибні ділянки смугами не менше ніж 10 метрів від  лісових насаджень.

Пам’ятайте, що  недбалість до пожежі може привести не тільки до значних матеріальних збитків, але і до кримінальної відповідальності.

Збережемо природу та довкілля для майбутніх поколінь!


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь