Вишиванка - національна святиня

Дата: 16.05.2019 22:11

16 травня Україна святкувала Всесвітній день вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігатиспоконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Завжди найкращим оберегом була вишита сорочка і взагалі вишивання – це давнє заняття людей в Україні, йому тисячі років! Люди вишивали чарівні рушники, які дарували потім своїм дітям у далеку й щасливу дорогу. На барвистих вишитих рушниках підносять дорогим гостям хліб, як найбільшу й найдорожчу святиню, бо хліб – це саме життя. Прикрашали рушниками домівку й вони оберігали її від злих духів; вивішували рушники над образами та над світлинами дорогих людей; над вікнами та над дверима, щоб у хаті панували мир і злагода, затишок і спокій.
У цей день працівники Горбівської сільської бібліотеки разом з 4-Б класом (вчителька Аштефкулес Н.Д.) провели виховний захід, спрямований на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з легендою та з традиціями створення і носіння вишиванок. Для дітей було організовано виставку на тему «Вишиванка - національна святиня» та були представлені тематичні пісні під якими діти водили дружні хороводи.
Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису