Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Обговорення перспективного плану розвитку галузі освіти Чернівецької області на 2019-2021 роки у Горбівської ЗОШ І-ІІІст.

Дата: 18.04.2019 20:48
Кількість переглядів: 266

Одним із найбільших секторів, що надає послуги населенню на рівні громад, є освіта.

Освіта призначена, щоб дати новому поколінню початкові знання культури, формуючи поведінку  у дорослому житті і допомагаючи у виборі можливої ролі в суспільстві. 

Фундаментальна реформа загальної середньої освіти в Україні як необхідний чинник суспільних перетворень, регламентує необхідність розроблення та прийняття Перспективного плану розвитку галузі освіти Чернівецької області на 2019-2021 роки. План повинен сприяти трансформації змісту освіти відповідно до  Концепції «Нова українська школа» та створити умови для постійного її оновлення відповідно до нових вимог та потреб громадян, і як результат – перетворити освіту в потужний інтелектуальний капітал розвитку економічного потенціалу Чернівецької області.

Основним із пріоритетних завдань на період 2019-2021 років, визначених Планом перспективного розвитку  Чернівецької області на 2019-2021 роки, є забезпечення високого рівня життя населення в умовах гармонійного поєднання розвитку підприємництва на інноваційній основі із розвитком культури, науки, соціальної сфери та збереженням довкілля, підвищення ефективності зв’язку у системі освіта – наука - бізнес – влада.

Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти  «Нова українська школа» на період до 2029 року та прийнятий закон України «Про освіту» покликані сприяти подоланню негативних тенденцій, забезпеченню соціальної рівності та згуртованості, економічного розвитку і конкурентоспроможності держави.   

У рамках децентралізації освітня реформа є однією з основних. Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України  № 333 від 01.04.2014, передбачено, що серед повноважень органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади є забезпечення управління закладами середньої, дошкільної та позашкільної освіти. Головною метою такого реформування є делегування повноважень і відповідальності за управління освітою та її фінансування демократично обраним органам місцевого самоврядування і школам зі збереженням при цьому повноважень щодо визначення освітньої стратегії країни та загального напряму освітньої реформи за Міністерством освіти і науки України.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь