28 вересня - 100 років від дня народження В.О.Сухомлинського.
28 вересня все прогресивне людство вшанувало пам’ять видатного педагога, вченого, письменника Василя Сухомлинського, який залишив нам, сучасним педагогам, величезну спадщину, яка по праву вважається «Золотим фондом Гуманної педагогіки».
Творчість В.Сухомлинського є своєрідною педагогічною енциклопедією всебічного розвитку особистості, теоретичні аспекти та практичний досвід якої в умовах модернізації змісту сучасної шкільної освіти та впровадження нових державних стандартів є актуальними і заслуговують на подальше ґрунтовне вивчення та використання.
Василь Олександрович ставив і розв’язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Про один із шляхів успішного розв’язання цієї проблеми він писав, що у душі дітей мають увійти кращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам’яті, без історії.
У закладах освіти Острицької ОТГ у вересні місяці проходили ряд заходів присвячені великому педагогу В.О. Сухомлинському. Під час проведення цих заходів було організовано: тематичні уроки; книжкові виставки; класні годині; оформлено тематичну виставку науково-методичної літератури « В.О. Сухомлинський – великий український педагог-новатор» виставку дитячих творів «Стежками творами Сухомлинського »; перегляд відеопрезентацій «Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», «В.Сухомлинський – видатний український педагог-новатор»; літературні читання за творами В.Сухомлинського;
В. Сухомлинський говорив, що школа має бути не коморою знань, а середовищем думки. Тоді предмет, що його викладає вчитель, стає не кінцевою метою його діяльності, а засобом розвитку дитини.