Острицька громада

Чернівецька область, Чернівецький район

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

вул. Центральна, 14-А

м. Герца, Чернівецька область,

60500, Україна

 

Т:  (03740) 2-10-46

Е:  hertsaivske@legalaid.cv.ua

 

www.chernivtsi.legalaid.gov.ua

www.legalaid.gov.ua

 

Чернівецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Відділ «Герцаївське бюро правової допомоги»

 

Спеціалісти «Герцаївського бюро правової допомоги» косультуют як отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям: порядок призначення, строки виплат та необхідні документи.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі. Право на отримання такої допомоги мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних причини або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Право сім’ї на отримання державної соціальної допомоги залежить не лише від доходів, але і від майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

Прожитковим мінімумом для сім’ї вважається визначена для кожної сім’ї, залежно від її складу, сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум».

Прожитковий мінімум для основних соціальних і демографічних груп населення станом на серпень місяць 2020 року становить:

 - для дітей віком до 6 років – 1859 гривень;

 - для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 гривень;

 - для працездатних осіб – 2197 гривень;

 - для осіб, які втратили працездатність – 1712 гривні.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється підрозділами з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

Зокрема, уповноважений представник сім’ї попередньо повинен подати заяву про надання державної соціальної допомоги. У заяві обов’язково дається згода сім’ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, яка необхідна для призначення і виплати такої допомоги.

У випадку неотримання соціальної допомоги за зареєстрованим місцем проживання, допомога може бути призначена і виплачена за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї.

Заяву з необхідними документами для призначення соціальної допомоги у сільській місцевості приймають виконавчі органи сільських і селищних рад. Після цього, здійснюють передачу таких заяв відповідним органам соціального захисту населення.

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», до заяви про надання допомоги додаються наступні документи:

 - документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;

 - довідка про склад сім’ї;

 - декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);

 - довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

У декларацію не включається:

 - державна соціальна допомога, призначена відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

 - нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги;

 - сплачені членами сім’ї аліменти.

Строки призначення державної соціальної допомоги.

Допомога малозабезпеченим сім’ям виплачується щомісяця та призначається на півроку. Через шість місяців сім’я знову повинна підтвердити своє право на виплати.

У разі призначення соціальної допомоги на наступний строк, уповноважений представник сім’ї подає заяву і декларацію про доходи та майно. Довідка про склад сім’ї поновлюється лише у разі змін у складі сім’ї, а також у разі, коли між поданням заяви на призначення соціальної допомоги на наступний строк та припиненням виплат раніше призначеної соціальної допомоги минулого більше календарного місяця.

Звертаємо Вашу увагу на те, що рішення про призначення соціальної допомоги або про відмову в її наданні приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів. У разі прийняття рішення про відмову в наданні соціальної допомоги, орган соціального захисту населення письмово повідомляє про це уповноваженого представника сім’ї із зазначенням підстав відмови та порядку оскарження рішення.

Отримати первинну та вторинну правову допомогу жителі Герцаївського району, можуть звернувшись до відділу «Герцаївського бюро правової допомоги», ми знаходимось за адресою: вул. Центральна 14-А, м. Герца, телефон: (03740) 2-10-46.

Більше інформації за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь